Könyveim


Hinni, és tovább menni 

( ezotérikus tapasztalásaim, kézirat )

1998 nyarán egy levélváltás történt Szepes Mária és köztem. Az idős, nagy tudású hölgy, írt a szellemekről is.

" Fiatal koromban én is részt vettem, jó néhány szeánszon, de kiszálltam belőle. Azért hagytam abba, mert sohasem lehetett tudni biztosra, hogy ki van a vonal másik végén."

Máriának ebbe igaza volt.

Könyvem tartalomjegyzékében találnak két olyan fejezet címet, amiben Zámbó Jimmy neve szerepel. Azt, hogy a két fejezetben szereplő információk igazán kitől is jöttek, nem lehet tudni. A leírtak, ezért semmiképpen sem bizonyító erejűek, inkább csak fikciók. Egy biztos azonban, mégpedig az, hogy a több mérnöki diplomával rendelkező férjemet a temetés napján, a környezetemben történt események, úgy győzték meg a szellemvilág létezéséről, hogy az addig teljesen hitetlenkedő ember attól kezdve erős hittel élte le az életét, a szellemek létezését illetőleg.

Miket is beszélek itt? Szellem, és szellemvilág?

1953-ban születtem, az akkor szocialista Magyarországon. egy alapvetően pap ősökkel rendelkező családban

Sehol senki nem beszélt azokba az időkbe se szellemekről, se ezotériáról. Én, mégis kisgyerekkorom óta a szellemektől féltem. Honnan tudhattam, hogy léteznek? Erre nincs válasz.

Már fiatal lány korom óta foglalkoztatott a gondolat, hogy honnan jövünk, és mivé leszünk.

Ma, amikor bio-elektronikus kamerával, már kimutatható a halál pillanatában a lélek távozása a fizikai testből, akkor már nem kétséges a lélek létezése. Ezek a képek azt tanúsítják, hogy a fizikai és asztrál test kontaktusa a fejtetőn, azaz a korona csakránál válik szét legelőszőr.

Ugyancsak, más műszeres megfigyelések igazolták azt is, hogy a halál pillanatába a test súlya csökken. Ha ezeket a műszeres vizsgálati eredményeket el hisszük, akkor már miért ne hinnénk a lélek halhatatlanságában is?

A szinopszis alapján, önök hihetik azt, hogy könyvem valamiféle tudományos bölcselkedés, de nem az. Viszont nem valamiféle kitalált történetű regény. A leírt történetek velem megtörténtek.

Műfaját tekintve, én úgy határozom meg, hogy életrajzi könyv, amiben a leírt eseményeket átszőtte az ezotéria.

Ebben a könyvben szó van szellemekről, szellemidézésről és annak súlyos veszélyéről, lélekvándorlásról, reinkarnációról, előre elrendeltségről, léleklátóról, halál közeli élményekről, energiagömbökről, duálpárról és még sok minden másról az ezotéria világából.

Ugyanakkor ez a könyv a humánumról, az életemről és a szerelemről szól.

Koren Gizella

Budapest, 2013.


A Mesélő Fapapucs

2008 szilveszterén úgy gondoltam , hogy lépnem kell annak érdekében, hogy Magyarország megköszönje Hollandiának mind azt amit 1920-ban a holland családok tettek a magyar gyermekek megmentéséért. Készűlve a Gyermekmentő holland vonatok 90. évfordulójára mindent megmozgattam, annak érdekében, hogy méltó ünnep legyen a 90. évforduló. Sajnos , bár a legmagasabb szintig is elmentem, de segítséget nem kaptam az ünnephez. Így sajátmagam szerveztem meg az ünnepet. 8 hónapon keresztűl, minél szélesebb körben. Az ünnepség szervezése közben rendkívűl sok telefon hívást kaptam. Olyanoktól, akik maguk is kint éltek , valamely holland családnál, illetve más rokontól. Az emlékezők boldogak voltak, hogy van akinek elmesélhetik az emlékeket.

2012 december 24.-én az életem tacs vonalra állított. 1 év kényszerpihenő. Hiányzott az alkotás az életemből. Ekkor kezdtem el rendezni a kézirataimat , az egyes visszaemlékezésekről. Már az akkor meglevő írásokból is, kirajzolódott egy könyv kézirata. 
Ez egy olyan téma, ami számtalan családféltve örzött emlékei. Így aztán gyakran, jelentkeztek ujabb és ujabb emlékezők.

Sajnos, és ezt személyes kudarcnak foghatom fel a kézirat, az a mai napig kézirat. Pedig 10 év gyűjtő munkája van benne, és 2020 február 8.-án 100 éves lesz ez a csodálatos, szeretettel teli kezdeményezés. Jó lett volna, ezzel a könyvvel megköszönni Hollandia Királyának és a holland népnek  a szeretet e megnyílvánulását, ami híd a két ország közt, ami országhatárokon át ível, és 100 éve a gyűlölet sem tudta lerombolni ezt a hidat.

Részletek a könyvből


"Az angyalok felvisznek minket a mennyekbe, ott minden nagyon szép, minden csodálatosan jó, pont, mint Hollandiában. De aztán vissza kell térni a földre, az öreg, roskatag kunyhóba.

De boldogan kell visszatérni, mert ez a kis kunyhó a miénk."

                                                                     /Ildikó szavai/



A Mesélő Fapapucs című könyv előszava 

(kéziratban létezik) 

Egy nálam harminc évvel fiatalabb barátommal nézegetem az interneten a fotókat. Romhalmaz, többségében törött fadarabok, kétségbeesett gyermektekintetek. A közelmúltban lezajlott Fülöp-szigeti tájfun képeit nézegetjük.

  • Istenem! Nézd mennyi nyomorult szegény gyerek, ott a rémület a tekintetükben. Hol hajtják ezek a gyerekek pihenőre a fejüket? Mit tudnak enni, inni? Most kellene a mi népünknek is összefognia. Aki amit tud, azt adja össze. Ezeknek a gyerekeknek nincs reményük. Az a legnagyobb baj. Egy élet, aminek most kellene kezdődnie, szinte véget ér.

Mondom a kedves fiatal barátomnak:

  • Nézz körül! Milyen világban élünk most? A gazdasági világválság még éppen csak csitul...-Mire ifjú barátom válaszol:
  • Tudom, hogy nekik, most nagyon rossz, de a mi életünk is nagyon nehéz. Nem tudunk mindenkinek segíteni. Nekünk is vannak gyermekeink, az ő életük is reménytelen. Hiába szörnyű, ami ott történt, de oldják meg ők maguk a saját problémájukat!
  • Tudod, nem mindig gondolkodtak így az emberek! Nem hallottál az 1920-as hollandiai vonatos gyermekmentő mozgalomról?
  • Nem. Mi volt az?
  • 1920-ban nagyobb nyomor volt, mint most.

Ugyanolyan gazdasági világválság volt. Egy vesztes ország a háború után, Trianon évében: ez volt Magyarország. Telis-tele mérhetetlenül lesoványodott gyermekekkel, árvákkal és hadiárvákkal, olyan gyerekekkel, akiknek az édesapja a háborúban életét vesztette. Ebben a helyzetben sietett Magyarország segítségére Hollandia. Tudom, mert édesapám és két

lánytestvére, Gizella és Emma azok közé a szerencsés kisgyerekek közé tartoztak, akik rajta ültek az első gyermekmentő vonaton.

Pedig a sokgyermekes holland családok se voltak dúsgazdagok, de amikor nagy a baj, nem egymás riogatásával és depresszióba kergetésével kell egymásra hatni. 1920-ban három, majd 1921-ben további három hónapot töltöttek kint édesapám és testvérei Hollandiában. Ők hárman, ahogy oly sok más kisgyerek.

Ha a holland emberek, akkor úgy gondolkodtak volna, ahogy ezt most te mondtad, akkor sok ezer kisgyerek talán túl sem élte volna az első világháborút követő éveket.

Sajnos az a fajta humánum, ami akkor létezett, sőt most is megvan a holland emberekben, nálunk már nagyon régen elfelejtődött. Az állandóan szem előtt lévő nyomor pedig mind közömbösebbé tesz gazdagot és szegényebbet egyaránt.

A történelemnek ezt a nagyszerű időszakát igazán nem is tanítják az iskolákban. Így az ismeretlenség homályába merült volna egy baráti láncolat, ami több mint kilencven éve meg van a két ország közt.

A gyerekek - de úgy látom, már a te korosztályod is - szinte semmit nem tud a "gyermekvonat mozgalomról".

Nagy baj ez, mert ahogy ezek a kapcsolatok lassan száz éve léteznek, úgy egyre jobban elgyengül az erejük.

A leszármazottakon kívül, főleg itt Magyarországon, már szinte semmit sem tudnak ezekről a holland-magyar kapcsolatokról.

Ilyen világban nagyon nehéz az 1920-as gyermekmentő holland családokról szólni.

Pedig kell róluk beszélni!

2020 februárjában Hollandia és Magyarország együtt emlékezhetne.


© 2019 Koren Gizella. Minden jog fenntartva.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el